Cvičenie BALANCE PILATES

Spevnenie tela, zlepšenie ohybnosti, spaľovanie kalórií, zlepšenie dýchacích návykov, odbúranie stresu, relaxácia.

Toto sú hlavné prínosy cvičenia BALANCE PILATES, ktoré predcvičuje výživová poradkyňa Zuzana Líšková, každý týždeň, nielen pre klientov programu metabolic balance®

 

Cvičenia prebiehajú vo VICTORY FITNESS na Košickej 49 v Bratislave každý utorok v čas od 17:30 do 19:00.

Kapacita: 6 osôb (cvičenie sa uskutoční už aj pri 1 prihlásenej osobe).

Parkovanie je zdarma, k dispozícii sú šatne aj sprchy bez poplatku. So sebou si prineste pohodlné oblečenie, tenisky na prezutie, uterák a vodu na pitie.

V prípade, že máte záujem zúčastniť sa cvičenia, napíšte ma prosím správu TU >>>.

Cenovo výhodné balíky pre dokonalé krivky

EXPRESNÉ ZOŠTÍHLENIE

3-mesačný redukčný program s viditeľnými výsledkami už po 1. mesiaci

Cena: 380 EUR* / ušetríte 50 EUR

*Cena neobsahuje odber krvi v hodnote 50 EUR / 1 osoba.

 • 10 stretnutí s výživovým poradcom
 • 10 prístrojových lymfodrenáži na prístroji Ballancer 606

Program obsahuje:

 1. Individuálny výživový program Metabolic Balance® v hodnote 330 EUR
 2. 10 prístrojových lymfodrenáží v hodnote 100 EUR

>>> KÚPIŤ TU

LYMFODRENÁŽNY BALÍK 8 + 2

Cena: 80  EUR / ušetríte 20 EUR

8 + 2 x zdarma Prístrojová lymfodrenáž (50 min.)

>>> KÚPIŤ TU

 

ANTICELULITÍDNY BALÍK 1 (4 + 1)

Cena: 160  EUR / ušetríte 40 EUR

4 + 1 x zdarma Anticelulitídna manuálna masáž so zábalom a peelingom (60 min.)

>>> KÚPIŤ TU

 

ANTICELULITÍDNY BALÍK 2 (4 + 1)

Cena: 180  EUR / ušetríte 45 EUR

4 + 1x zdarma Anticelulitídna manuálna masáž s termo alebo kryo zábalom a peelingom (60 min.)

>>> KÚPIŤ TU

 

Zoštíhľujúce procedúry a tvarovanie postavy

V MEDIBALANCE  Centre výživy a redukcie hmotnosti ponúkame vysoko efektívne procedúry, ktoré pomáhajú telu zbaviť sa nadmerne zadržanej vody, tekutého tuku a prejavov celulitídy. Sú výbornou doplnkovou metódou pri diéte a chudnutí.

Účinky procedúr:

 • Redukcia tuku a formovanie postavy
 • Odstránenie celulitídy
 • Zvýšenie elasticity pokožky
 • Detoxikácia organizmu a podpora imunity
 • Stimulácia kolagénových vlákien v spodných vrstvách kože

 

Prístrojová lymfodrenáž (50 min.)

Prístrojová lymfodrenáž je vysokoúčinná metóda pri chudnutí a tvarovaní postavy. Aktivuje tok lymfy v lymfatickom systéme, ktorý je významnou súčasťou imunitného systému.  Pôsobí proti celkovej únave, opuchom a ťažkým nohám, dopomáha k celkovej regenerácii organizmu.

Využívame najmodernejší prístroj Ballancer 606, ktorý využíva 24 na sebe nezávislých, vzájomne sa prekrývajúcich tlakových komôr.

Pre dosiahnutie viditeľného výsledku odporúčame absolvovať 8-10 procedúr (2-3 x týždenne).

Cena: 10 EUR

>>> KÚPIŤ

 

Anticelulitídna manuálna masáž so zábalom a peelingom (60 min.)

Anticelulitídna masáž so zábalom a peelingom zaručí ešte väčšiu efektívnosť pri odbúravaní tukových vankúšikov z problémových partií. Procedúra začína nanesením peelingu, ktorý dokonale vyhladí pokožku. Nasleduje intenzívna anticelulitídna masáž, ktorá prekrví problematické partie a na záver sa aplikuje intenzívny tvarujúci zábal, vhodný na redukciu tukových vankúšikov. Už po prvom ošetrení sú výsledky viditeľné, celulitída ustúpi, pokožka je hladšia, svaly sú pevnejšie a tonizovanejšie.

Pre dosiahnutie viditeľného výsledku odporúčame absolvovať 4-6 procedúr (1-2 x týždenne).

Cena: 40 EUR

 >>> KÚPIŤ

 

Anticelulitídna manuálna masáž s termo alebo kryo zábalom a peelingom (60 min.)

Anticelulitídna manuálna masáž používajú špeciálne techniky, ktorých cieľom je zmiernenie až odstránenie prejavov celulitídy na sedacích, stehenných svaloch a spevnenie svalstva. Počas masáže sa teplota tela zvýši na masírovaných partiách, zvýši sa tým metabolizmus, vylučujú sa toxíny z tela, krvný obeh sa normalizuje a upravuje sa stav lymfatického systému. Výsledok masáže poteší každú ženu – štíhlejšie boky, stehná a zadok, jemnejšia a pevnejšia pokožka.

Pri TERMO zábale dochádza k rozšíreniu ciev, zlepšuje sa prietok krvi a prísun kyslíka k problémovým partiám, dochádza k naštartovaniu metabolických procesov a odstraňovaniu toxínov z tela. KRYO zábal spôsobuje zúženie ciev, rýchle odstránenie toxínov z tela, eliminuje opuchy. Priaznivo pôsobí na celulitídu, má zoštíhľujúci a tvarujúci efekt. Už po prvom zábale môžete pozorovať zmeny v kvalite, vzhľade a jemnosti pokožky.

Pre dosiahnutie viditeľného výsledku odporúčame absolvovať 4-6 procedúr (1-2 x týždenne).

Cena: 45 EUR

 >>> KÚPIŤ

 

Kontraindikácie: horúčkovité, zápalové a infekčné ochorenia, infekcie a plesňové ochorenia kože, zápaly žíl, trombózy, hemofília, krehké cievy, akútne štádium neuralgie a neuritídy, hnačkové ochorenia, po jedle a pri plnom močovom mechúre, pri infarkte myokardu, pri otrase mozgu, pri nedostatočnosti obličiek, pri dychovej nedostatočnosti, v oblasti výskytu nádorov, leukémia, v tehotenstve a pri menštruácii, pri ťažkých srdcovocievnych ochoreniach, po resekcii rebier, pri ankylozujúcej spondylitíde, ktorá postihuje časti chrbtice, pred operáciami, galukóm (vysoký očný tlak), kolísavý krvný tlak, po operáciách a pri úrazoch, alergia na obsiahnuté prírodné látky

Cvičenie FIT BALANCE

Cvičenie FIT BALANCE je špeciálne vyvinutý pohybový program, zameraný na rýchlu redukciu tuku, a zároveň udržanie a budovanie svalovej hmoty. Program vychádza z fyzických možností a potrieb klientov MEDIBALANCE Centra výživy a redukcie hmotnosti. Je prispôsobený individuálnemu výživovému programu každého klienta.

Cvičenie prebieha pod dohľadom kvalifikovaného trénera v priestoroch fitness centra VICTORY FITNESS, ktoré sa nachádza v rovnakom komplexe ako MEDIBALANCE Centrum výživy a redukcie hmotnosti.

Ponúkame  skupinové (max. 6 osôb/ 1 skupina) a individuálne pohybové programy.

Dĺžka trvania: 3 mesiace.

FIT BALANCE PROGRAM

(36 cvičení)

3-mesačný pohybový program v maximálne 6-členných skupinách, obsahuje 36 cvičení v priebehu 12 týždňov.

Rozvrh cvičení: Pondelok a Streda: 16:30-17:30.

Program obsahuje:

– vstupnú konzultáciu o fyzickom a zdravotnom stave klienta

– prispôsobenie cvičebného zaťaženia k individuálnemu výživovému programu klienta

– 24 skupinových tréningov pod dohľadom kvalifikovaného trénera*

– 12 individuálnych vstupov do kardio zóny VICTORY FITNESS

*možnosť náhrady 2 tréningov

Cena programu: 299 EUR

>>> KÚPIŤ

 

INTENSIVE FIT BALANCE PROGRAM

(44 cvičení)

3-mesačný individuálny pohybový program, obsahuje 44 cvičení v priebehu 12 týždňov.

Rozvrh cvičení: Individuálna dohoda s kvalifikovaným trénerom.

Program obsahuje:

– vstupnú konzultáciu o fyzickom a zdravotnom stave klienta

– prispôsobenie cvičebného zaťaženia k individuálnemu výživovému programu klienta

– 20 individuálnych tréningov pod dohľadom kvalifikovaného trénera

– 24 individuálnych vstupov do kardio zóny VICTORY FITNESS

Cena programu: 599 EUR

>>> KÚPIŤ

 

FIT BALANCE FITNESS

3-mesačný neobmedzený vstup do fitness centra VICTORY FITNESS.

Program obsahuje:

– vstupnú konzultáciu o fyzickom a zdravotnom stave klienta

– 2 individuálne tréningy s trénerom

Cena programu: 149 EUR

>>> KÚPIŤ

Ako cez Vianoce nepribrať a nerozladiť si metabolizmus?

Sviatočné vianočné obdobie je pre mnohých ľudí “strašiakom”, keďže býva často spojené so stresom. Dôvodov môže byť niekoľko – nakupovanie darčekov, upratovanie, pečenie vianočných koláčov, ale aj priberanie.  Vianoce, sviatky štedrosti a hojnosti, sú bezpochyby rizikovým obdobím pre udržanie si štíhlej línie a málokomu sa podarí nemať v januári nejaké to kilo navyše. Aby ste sa mohli zaradiť do skupiny týchto šťastlivcov, prinášame vám užitočné rady a tipy, ako, cez blížiace sa sviatky nepribrať, neprejedať sa, odolať kalorickým bombám a nenarušiť si metabolickú rovnováhu.

Ku každému jedlu si pridajte aj zeleninu

Sezóna doma dopestovanej zeleniny síce už skončila, neznamená to však, že ju teraz prestanete konzumovať a vyradíte ju z jedálnička. Práve naopak, siahnite do vlastných kvalitných zásob, ktoré ste si z tohtoročnej úrody urobili alebo sa vyberte nakúpiť tie najlepšie kúsky na miestny trh. Zelenina obsahuje veľa telu prospešných vitamínov, minerálov a vlákniny, ktorá podporuje správne trávenie. Grilovaná alebo upravená na pare je vynikajúcou, zdravšou a nízkokalorickou alternatívou príloh k hlavným sviatočným jedlám.

Dodržujte pitný režim a pozor na sladené nápoje

Pravidelný pitný režim je dôležitý pre trávenie v rovnováhe a dostatok energie. Možno ste už zažili také dni, kedy ste si počas zimného večera spomenuli, že ste sotva vypili 2 poháre vody a spozorovali ste únavu a vyčerpanosť. Je to dôkaz toho, že toto množstvo preto určite nie je dostatočné. Denne by ste mali vypiť aspoň 35 ml vody na 1 kg vašej hmotnosti. Vyvarujte sa však lákavých sladených nápojov a uprednostnite čistú vodu alebo bylinkové čaje. V kombinácii s ľahšími a zdravšími jedlami nepriberiete, zrýchlite metabolizmus a naštartujete tak aj proces úbytku hmotnosti.

Obmedzte alkohol

Tradičný vianočný punč, či horúce varené vínko, sú neodmysliteľnou súčasťou Vianoc. V mnohých rodinách nemôžu chýbať, počas Štedrého dňa, aby ešte viac umocňovali čarovnú vianočnú atmosféru. Iní si ich radi vychutnávajú s rodinou alebo priateľmi na vianočných trhoch. Potom nasledujú novoročné oslavy, kedy sa opäť pripíja s rôznymi druhmi alkoholu. Pozor však! Jeho prílišnou konzumáciou dostávate do tela ďalšie kalórie, ktoré musí telo spáliť. Ak teda nechcete uškodiť svojej postave, snažte sa alkohol obmedziť na maximálne 1 pohár denne.

Zvoľte ľahšie a zdravšie alternatívy jedál

Skúšali ste už pripraviť vianočné koláče a pečivo bez múky a cukru? Alebo pripraviť štedrovečerné menu v zdravšej menej kalorickej verzii? Snažte sa vyhnúť vysmážaným jedlám a radšej si rybku opečte alebo ugrilujte. Ak budete pripravovať zemiakový šalát, namiesto majonézy použite radšej jogurt. Na prípravu koláčov skúste použiť napríklad mandľovú múku, kokosový olej, sušené ovocie, orechy a med. Inšpirujte sa receptami výživovej poradkyne Zuzany Líškovej a doprajte si dobroty bez výčitiek.

Pravidelne raňajkujte

Raňajky sú prvým jedlom dňa a pre udržanie si vašej hmotnosti ich nemôžete vynechávať. Ten, kto pravidelne raňajkuje má oveľa menšie predpoklady k nadváhe a obezite. Jedna raňajková porcia musí mať dostatočný obsah bielkovín, zdravých tukov aj sacharidov. Vyskúšajte napríklad chutné varené ovsené kaše s orechmi alebo mandľami, škoricou a ovocím. V zimnom období vás príjemne zahrejú a navyše rozvoňajú celý dom.

Jedzte menšie porcie

Vianoce sú odnepamäti sviatky pokoja, radosti a hojnosti. Nie je ničím výnimočným si dopriať viac a zo všetkého aspoň trošku. Prejedanie sa však zaručene povedie k nárastu vašej hmotnosti, pokiaľ nie je spojené s dostatočným energetickým výdajom, a taktiež môžete cítiť, že je vám ťažko alebo ste stále plný a nafúknutý. Predísť tomu môžete tak, že budete počúvať vaše telo a jesť len toľko koľko si pýta.

Nepečte do zásoby

Príprava zdravých vianočných koláčikov vám nezaberie veľa času. Nie je preto potrebné pripraviť naraz pred sviatkami desať plechov. Zdravé maškrty si môžete pokojne robiť častejšie, budú vždy čerstvé, vyskúšate rôzne obmeny a budete mať postarané aj o program pre prázdninujúce deti, ktoré vám s pečením pomôžu. Pokiaľ toho nebude veľa na stole, čo vás bude lákať k ujedaniu, skôr sa vám podarí dodržať cieľ nepribrať počas sviatkov.

Stravujte sa podľa plánu

Plánujte dopredu, čo budete nasledujúci deň raňajkovať, obedovať a večerať a vopred si nakúpte všetky potrebné potraviny. Keď nebudete vedieť čo máte jesť, ľahko sa vám stane, že si dáte rýchlo aj niečo kalorické, nezdravé a váš metabolizmus stratí rovnováhu. Bude vám ťažko, budete cítiť úbytok energie alebo nebudete vedieť zaspať. Predíďte tomu premysleným jedálničkom.

Nepribrať, schudnúť a ostať štíhli už navždy!

Nech vám toto predsavzatie vydrží nielen počas vianočných sviatkov, ale aj po oslavách príchodu nové roka 2018. Aby ste vytrvali a podarilo sa vám ho splniť, dodržuje všetky zásady a podporte ich napríklad aj výživovým poradenstvom, zoštíhľujúcimi procedúrami a špeciálne navrhnutými programami cvičení, ktoré vám prináša nové MEDIBALANCE Centrum výživy a redukcie hmotnosti v Bratislave, ktoré otvorila výživová poradkyňa metódy metabolic balance® Zuzana Líšková. Vyberte si výhodný balík služieb a procedúr a zbavte sa nadbytočných kilogramov, odstráňte celulitídu a získajte vytúženú postavu.

SKVELÝ TIP NA VIANOČNÝ DARČEK

Darčekovým poukazom na niektorý z výhodných balíkov môžete na Vianoce prekvapiť napríklad aj vašu mamu, sestru, švagrinu alebo kamarátku. Zakúpiť ho môžete na www.medibalance.sk.

REDUKČNÉ A ZOŠTÍHĽUJÚCE BALÍČKY

v MEDIBALANCE Centre výživy a redukcie hmotnosti v Bratislave

 

EXPRESNÉ ZOŠTÍHLENIE

 • 3-mesačný redukčný program s metódou metabolic balance® a viditeľnými výsledkami už po 1. mesiaci
 •  individuálny stravovací plán a zoznamu vhodných potravín
 • meranie kompozície tela na prístroji In Body 270
 • 10 stretnutí s výživovým poradcom
 • 10 prístrojových lymfodrenáží na prístroji Ballance 606

KOMPLEXNÁ PREMENA

 •  3-mesačný redukčný program s metódou metabolic balance® a viditeľnými výsledkami už po 1. mesiaci
 • individuálny stravovací plán a zoznam vhodných potravín
 • meranie kompozície tela na prístroji In Body 270
 • 10 stretnutí s výživovým poradcom
 • Individuálny program cvičení FIT BALANCE – 24 cvičení – 12 individuálnych tréningov pod dohľadom trénera a 12 kardio tréningov, vstupná konzultácia o fyzickom a zdravotnom stave
 • balík SLIM BALANCE – 8 zoštíhľujúcich procedúr

SLIM BALANCE – 8 zoštíhľujúcich procedúr

 •  1x čiastočná manuálna lymfodrenáž  (60 min.)
 • 1x anticelulitídová manuálna masáž so zábalom a peelingom (60 min.)
 • 6x prístrojová lymfodrenáž (45 min.)

SLIM BALANCE – 10 zoštíhľujúcich procedúr

 •  1x čiastočná manuálna lymfodrenáž (60 min.)
 • 1x anticelulitídová manuálna masáž so zábalom a peelingom (60 min.)
 • 2x anticelulitídová manuálna masáž (60 min.)
 • 6x prístrojová lymfodrenáž (45 min.) 

SLIM BALANCE – 14 zoštíhľujúcich procedúr

 •  1x Celotelová manuálna lymfodrenáž (120 min.)
 • 1x Čiastočná manuálna lymfodrenáž (60 min.)
 • 2x Anticelulitídová manuálna masáž so zábalom a peelingom (60 min.)
 • 2x Anticelulitídová manuálna masáž (60 min.)
 • 8x Prístrojová lymfodrenáž (45 min.)

Cenník a možnosť objednávky nájdete na www.medibalance.sk.

 

Zdravé chudnutie pomocou metabolickej rovnováhy

Aj vy skúšate každý rok inú diétu, aby ste schudli a dostali sa na vašu vysnívanú hmotnosť? Banánová, kapustová, ryžová, 90-dňová, makrobiotická, krabičková, Atkinsonova alebo napríklad Dukanova diéta? Každý si spomenie aspoň na jednu, s ktorou už mal nejakú skúsenosť. Často sa však stáva, že ich viete vymenovať aj viac, keďže po niekoľkých týždňoch sa ručička na váhe vrátila na pôvodnú alebo ešte vyššiu hmotnosť a donútilo vás to hľadať a skúšať ďalšie diéty. Tým, že sa diéty takmer vždy spájajú s obmedzeniami, je náročné dlhodobo vydržať jesť len jeden druh potraviny alebo iné zase úplne vylúčiť. Zdravé zníženie hmotnosti a jej udržanie bez jojo efektu si vyžaduje zmenu životného štýlu a počúvanie svojho tela, a nielen krátkodobú úpravu jedálnička. Na tomto princípe stavia výživový a redukčný program metabolic balance®. V minulom čísle sme si predstavili prvú päticu pravidiel metabolického stravovania a teraz vám vysvetlíme ďalších päť.

 K JEDNÉMU JEDLU ZJEDZTE LEN JEDEN DRUH BIELKOVINY

Kombinovanie viacerých druhov bielkovín v jednom jedle zaťažuje trávenie a spôsobuje prekyslenie organizmu, ktorý je náchylnejší na zápalové procesy, ťažšie spaľuje tuky a celkový režim chudnutia je neefektívny. Tým, že ku každému jedlu zvolíte len jeden druh bielkoviny, dosiahnete jej efektívnejšie vstrebanie a využitie pre telo. S programom metabolic balance® a pravidlom jednej bielkoviny sa organizmus vďaka správnej výžive začne neutralizovať, a to bez pridávania bázických suplementov. Postupne sa odstráni únava, nervozita, akné, suchá pokožka, alergie, hnačky, dýchavičnosť, kašeľ, predčasné starnutie a mnohé ďalšie negatívne dôsledky spojené s prekysleným organizmom.

 KAŽDÉ JEDLO ZAČÍNAJTE JEDNÝM AŽ DVOMA KÚSKAMI BIELKOVINY

Jedným z predpokladov úspešného chudnutia s programom metabolic balance® je vyrovnaná hladina inzulínu v krvi. Jej prílišné kolísanie počas dňa spôsobuje, že organizmus nedokáže dostatočne efektívne spaľovať tuky a blokovať ich ďalšie ukladanie. Aby bola hladina inzulínu v krvi optimalizovaná je potrebné jesť len tri jedlá denne, dodržiavať 5-hodnové pauzy a každé jedlo začať jedným až dvoma kúskami bielkoviny. Kúsok mäsa, ryby, vajíčka, syru, húb, strukovín alebo orechov má na tanieri vždy prednosť. Ak príde do žalúdka ako prvá bielkovina pankreas začne produkovať hormón glukagón. Pri zvýšenej hladine glukagónu je hormón inzulín vo svojej produkcii brzdený, čo sa prejaví naštartovaním procesu spaľovania tukov a chudnutia.

 OVOCIE NIKDY NEJEDZTE PRED JEDLOM

Toto pravidlo opäť súvisí s hladinou inzulínu. Ovocie je vo všeobecnosti plné sacharidov, ktoré majú okamžitý vplyv na hladinu cukru v krvi. Podľa metabolic balance® je ideálne ho konzumovať až po raňajkách, obede alebo večeri ako zdravý sladký dezert. Dbajte na to, aby ste v jednom jedle mali len jeden druh čerstvého alebo aj sušeného ovocia, a to aj vtedy, keď chudnete a stravujete sa zdravo. Má v sebe veľké množstvo vitamínov, vďaka ktorým je organizmus fit a v dobrej kondícii. Vyberte si jablko, grapefruit alebo napríklad šťavnatý melón. Bonusom bude, že vďaka úprave metabolizmu a nízkemu príjmu sacharidov, ktorý dodržiavate pri chudnutí zažijete pravú chuť ovocia.

 PO 21. HODINE UŽ NEJEDZTE

Pri redukcii hmotnosti je dôležité dodržiavať pravidelnosť v stravovaní a dbať na to, aby ste vždy raňajkovali, obedovali a večerali, minimálne 20 minút, nie však dlhšie ako 60 minút. Nepokúšajte sa najesť sa za 5 minúť, ale práve naopak, jedlo si vždy vychutnávajte a naučte sa spoznávať prirodzené chute zdravých potravín a korením. Prípustné je dvakrát do týždňa vynechať večeru. Podporí sa tým očistenie organizmu a spaľovanie kalórii. Po 21. hodine už nejedzte a dodržujete to, aby ste posledné jedlo dňa konzumovali najneskôr 2 až 3 hodiny pred spaním. Večera v neskorých nočných hodinách a v krátkom čase pred spaním váš metabolizmus zaťaží, pretože do rána telo nestihne potravu dostatočne stráviť.

 PITE DOSTOK VODY

Pitný režim je pri chudnutí veľmi dôležitý. Ak sa snažíte zhodiť prebytočné kilogrami, mali by ste denne vypiť 35 ml vody na 1 kg telesnej hmotnosti. Podporí sa tým látková výmena a zároveň sa zvýši energetický výdaj, pretože telo musí vynaložiť viac námahy na prečerpanie vody každou bunkou tela. Voda zároveň pomôže odplavovať toxíny z tela a znižovať únavu, nakoľko rýchlejšie prúdiaca krv dodáva svalom viac kyslíka. Dostatok vody v organizme tiež podporí putovanie vlákniny z potravy do všetkých častí tráviaceho traktu, vďaka čomu predídete zápche. Ideálne je piť rovnomerne počas dňa, najviac však v prestávkach medzi jedlami. Ráno začnite deň jedným až dvoma pohármi vody, a to isté zopakujte večer pred spaním. Najlepšou voľbou je čistá neperlivá voda, prípadne ochutená citrónovou šťavou alebo škoricou.

 

Počúvajte svoje telo a dostaňte metabolizmus do rovnováhy

V dnešnej dobe plnej prebytkov a hojnosti sa často a veľmi radi necháme zlákať rôznymi pochúťkami a maškrtami, ktoré vyzerajú a voňajú lákavo. Prestávame vnímať to, čo si naše telo pýta a pod vplyvom rôznych príležitostí, kedy nedokážeme odolať, jednoducho jeme všetko, čo nám príde pod ruky. Kombinujeme jedno s druhým, druhé s tretím a náš metabolizmus dostáva poriadne zabrať, stráca rovnováhu a  začíname pociťovať nepríjemné tráviace ťažkosti.

Na ceste k dosiahnutiu metabolickej rovnováhy je dôležité naučiť sa počúvať svoje telo. Tento základný princíp využíva komplexný program stravovania metabolic balance®, ktorý vychádza z výsledkov laboratórneho rozboru vzorky krvi a zohľadňuje zdravotný stav každého človeka individuálne. Na základe týchto údajov vystavuje výživový poradca individuálny stravovací plán, ktorého súčasťou je aj na mieru zostavený zoznam potravín. Vďaka tomuto zoznamu budete vedieť, čo v obchode vložiť do nákupného košíka, a aké suroviny použiť na prípravu chutných zdravých jedál. Budete tak jesť len to, čo si vaše telo pýta, a čo potrebuje.

Metabolic balance® nie je žiadny redukčný program, s ktorým za krátku dobu schudnete niekoľko kilogramov, a potom sa stravujete ako predtým. Pokiaľ sa rozhodnete zmeniť svoje stravovacie návyky, je to rozhodnutie na celý život. Iba vtedy sa budete dlhodobo cítiť zdravý a fit. Dodržiavaním pravidiel a určitých zásad pod dohľadom odborníka na výživu sa postupne dopracujete k úprave alebo úplnej zmene metabolizmu. Nastavením metabolických procesov do rovnováhy dosiahnete zlepšenie zdravotného stavu, redukciu hmotnosti a jej následné prirodzené udržanie, psychickú pohodu, detoxikáciu a omladenie tela, odstránenie únavy a kvalitný spánok.

# 1 JEDZTE KVALITNÉ POTRAVINY V ČO NAJPRIRODZENEJŠEJ PODOBE 

Pri kúpe a príprave potravín dbajte na ich kvalitu a čerstvosť. V potravinách, ktoré denne často bezhlavo konzumujeme je veľa škodlivých látok, ktoré náš organizmus zaťažujú, a je preto potrebné dostať ich z tela von. Úprava metabolizmu podľa metabolic balance® sa začína detoxikačnou fázou. Po krátkej očistnej kúre, by bolo nezmyselné vrátiť sa k starým návykom a opäť telo zaplaviť množstvom škodlivín. Orientácia na čerstvé a kvalitné potraviny sa musí stať alfou a omegou nového zdravého životného štýlu.  Začnite jesť veľa čerstvej zeleniny a ovocia, kvalitné bielkoviny, zdravé tuky a sacharidy. Zabudnite na polotovary a prídavné látky a vyhnite sa spracovaným mäsový výrobkom, ochutený mliečnym výrobkom a sladkostiam.

# 2 ZNÍŽTE PRÍJEM SACHARIDOV

Sacharidy sú významným zdrojom energie pre mozog a svaly, ale tiež hlavná príčina nadváhy, obezity a chorôb s nimi spojenými. Sú takmer vo všetkom, čo denne konzumujeme – sladkosti, pečivo, zemiaky alebo ovocie. Väčšina sacharidov je v tele rozložená na glukózu, ktorá slúži ako zdroj energie. Môžu sa však premeniť aj na tuk, ktorý sa v tele ukladá do zásoby a neskoršieho využitia. Pokiaľ chcete schudnúť, je jedným z kľúčových faktorov úspešného dosiahnutia tohto cieľa znížiť príjem sacharidov. Vylúčením jednoduchých rafinovaných cukrov sa postupne v tele normalizuje hladina inzulínu, stratia sa výkyvy a s tým spojené neprekonateľné chute na sladké.

# 3 JEDZTE TRIKRÁT DENNE

Stáva sa vám, že počas dňa každú chvíľu niečo chrúmete, ochutnávate a reálne denne konzumujete jedlo 5, 6 alebo aj viackrát? Vaša hladina inzulínu vtedy lieta doslova v oblakoch. Stravovanie viac ako trikrát denne má totiž za následok jej neustále zvýšenie. Pri redukcii hmotnosti je potrebné minimalizovať výkyvy inzulínu v krvi a dosiahnuť zníženie a optimálnu hladinu. Vďaka tomu si telo dokáže lepšie poradiť s odbúravaním tukov. Jesť viac ako trikrát za deň je pri chudnutí podľa metabolic balance® neefektívne a rovnako tak aj opačná situácia keď, prestanete raňajkovať alebo večerať. Vynechaním niektorého z hlavných jedál dňa oberáte svoje telo o potrebné živiny a energiu, ktorú počas dňa potrebujete. Cítite sa unavený a postupne pribudnú aj zdravotné problémy, pretože telu začnú chýbať niektoré vitamíny a minerály.

# 4 MEDZI JEDLAMI DODRŽUJTE MINIMÁLNE 5-HODINOVÉ PAUZY

Dodržiavať pravidelnosť v stravovaní je základom zdravého životného štýlu a dosiahnutia stanoveného cieľa pri redukcii hmotnosti. 5-hodinová pauza medzi jedlami je kľúčová, nakoľko dochádza k zníženiu hladiny inzulínu v krvi. Ak sa stravujeme príliš často hladina inzulínu ostáva zvýšená a telo nedokáže dostatočne efektívne spáliť tuky. Okrem toho, neustále zvýšená hladina inzulínu pôsobí blokujúco pri tvorbe hormónov, ktoré telo potrebuje ako prevenciu pred zápalmi alebo procesmi starnutia.  Nízka hladina inzulínu umožňuje zvýšenú schopnosť spaľovania tukov a zároveň blokuje ukladanie tukov. Pocit hladu sa minimalizuje a postupne nie je problém vydržať bez jedla 5 aj viac hodín. Dvakrát do týždňa je dokonca vhodná 14-hodiná nočná pauza, prípadne jedenkrát do týždňa 24-hodinová celodenná pauza.

# 5 ZVÝŠTE PRÍJEM HORKÝCH LÁTOK

Horká chuť jedál nemusí vyhovovať každému a mnohí sa jej dokonca úplne vyhýbajú. Pokiaľ sa však snažíte schudnúť, tak potraviny s vysokým obsahom horkých látok by mali byť nevyhnutnou súčasťou vášho jedálnička. Horké látky podporujú činnosť pečene, žlčníka, žalúdka, pankreasu, stimulujú celý tráviaci proces a prispievajú k tomu, že sa metabolizmus dostáva do rovnováhy a dokáže optimálne fungovať. Zároveň podporujú spaľovanie energie a zabraňujú vlčiemu hladu. Púpava lekárska, myší chvost, čakanka, rukola, špenát, artičoky, baklažán alebo napríklad grapefruit dokážu vynikajúco spestriť zdravé stravovanie a pomáhajú predchádzať tráviacim ťažkostiam.

 

Zdravé a rýchle varenie do práce so Zuzanou Liškovou a Petrom Krškom

Poznáte to! Žijeme v uponáhľanej dobe plnej stresu, často sa nekvalitne stravujeme, či máme nedostatok pohybu. Náš život je zameraný na úspech a výkonnosť, ktoré sa stali hlavnými hodnotami dnešnej spotrebnej doby. No na to, aby sme v práci podávali excelentné výkony musíme mať dostatok energie. Ako ju získať veľmi ľahko a jednoducho? Predsa z vyváženej stravy!

Preto sa Zuzana Lišková, výživová poradkyňa a Peter Krško s Peter´s Kitchen spojili a začali organizovať workshop varenia. Ruku na srdce, nie každý z nás si deň vopred pripraví obed do práce tak, aby nemusel navštíviť rôzne vývarovne či reštaurácie, kde veľakrát ani nevieme odkiaľ potraviny pochádzajú, či sú naozaj čerstvé alebo sa len na čerstvosť hrajú…

Zuzana a Peter vytvorili koncept rýchlych, ale najmä zdravých a vyvážených receptov na každý deň, či akúkoľvek príležitosť a Vy máte možnosť sa tieto recepty naučiť.  Snažia sa vyberať ozaj len lokálne a sezónne suroviny, preto na samotnom workshope vedia zaručiť, že potraviny sú ozaj čerstvé a spĺňajú požadovanú kvalitu. O čom je teda workshop varenia? Ide o praktickú prednášku princípov zdravého stravovania sa, ako vyberať vhodné suroviny, ako sú rôzne kombinácie surovín prospešné pre vyvážený metabolizmus, rôzna kombinácia byliniek a korenín a samozrejme, čo sme si navarili, to si aj jzeme. Workshop varenia trvá v čase od 16:00 do 19:00, v cene 65 eur na osobu, no vzhľadom na kapacitu je limitovaný na maximálne 10 osôb. Je to však veľmi vhodný darček, či už teraz na Vianoce, alebo na akúkoľvek narodeninovú príležitosť. Všetci predsa chceme byť zdraví, vyzerať dobre a cítiť sa dobre. No vždy prvým krokom bude ZAČAŤ. Najbližší workshop Zdravého a rýchleho varenia je 13.12.2016, tak využite ešte posledné voľné miesta a darujte sebe alebo svojim známym aj ako darček. Všetky potrebné informácie nájdete tu.

Tip pre Vás:

Už 01.12.2016 môžete vidieť Zuzanu a Petra v „akcii“ na workshope Work Balance Day – Deň zdravia pre firmy v hoteli Ponteo – Rusovce, kde v praktickej ukážke od 13:30 prezradia rady a recepty pre každodennú rýchlu prípravu zdravého jedla. Všetky potrebné informácie nájdete tu.

O Zuzane Liškovej:

Nutrition coach. Motivátorka stravovacích návykov pomocou bežne dostupných lokálnych surovín, bez drastických hladoviek a umelých výživových doplnkov. Naštartovanie stratenej životnej energie a zvyšovanie výkonnosti organizmu. Zuzanu môžete sledovať aj na jej webe www.zuzanaliskova.sk alebo na jej FB .

Kto je Peter Krško:

Peter’s Kitchen. Vareniu sa venuje od roku 1997. V rámci programu osobnostného rozvoja sa dostal k náuke o piatich elementoch a zákonu polarít. Poskytuje cateringové služby, organizuje kurzy varenia a poradenstvo v oblasti výživy a životného štýlu. Petra môžete sledovať na jeho FB.

 

Foto: @WorkinBalance

 

Ako nepribrať počas sviatkov?

Zuzana Líšková a jej tipy ako prežiť zdravo Vianoce.

V zime máme prirodzene chuť na mastné jedlá.

Počas zimy sa telo potrebuje viac zahrievať a preto spotrebuje na zahrievanie aj viac energie. Z tohto dôvodu nám chutia viac práve mastnejšie a ťažšie jedlá, ale najmä sladkosti. Pozor si treba dávať najmä na sladené nápoje, hlavne čaje. Nevystavujte svoje telo zbytočným cukrom. Orechy a semienka vás doslova nadopujú dobrou náladou a uvoľnia napäté nervy. Sú prirodzenými „antidepresívami“ a pozitívne podporujú metabolizmus. Ak sa ich naučíte pravidelne konzumovať napr. už na raňajky, budete sa cítiť zdravo, sviežo a plný energie. Okrem toho sa nemusíte báť žiadneho priberania. Obsahujú 50-75% zdravého tuku, ktorý zároveň cháni aj srdce, podporuje činnosť mozgu a pomáha k regenerácii. Orechy a semienka jedzte vždy v prírodnej forme, to znamená nesolené, bez čokolády, či praženia.

Orechy namiesto sldakostí

Namiesto sladkostí siahnite radšej po orechoch alebo čerstvom ovocí. Pozor si dávajte aj na sušené ovocie, ktoré je zbavené vody a tým pádom obsahuje v sebe vyššiu koncentráciu cukru.

Rebríček Top 4 orechov a semienok

1. Vlašské orechy

= činnosť mozgu, pre vysoký obsah omega -3 mastných kyselín sa radia na prvé priečky.

2. Mandle

= stabilný krvný tlak, sú bohaté na draslík, vďaka čomu pomáhajú regulovať krvný tlak. Majú rovnaký obsah kalcia ako mlieko.

3. Tekvicové semienka

= podpora imunity, pomôžu v jesennom sychravejšom počasí predchádzať bežným virózam, majú regeneračné a omladzujúce účinky.

4. Slnečnicové semienka

= zdravé srdce, majú upokojujúci a antistresový účinok

Vyskúšajte recept na Brainfit Tyčinky

Suroviny:

 • 2 ks zrelý banán
 • ½ hrnčeka arašidového masla
 • ½ hrnčeka posekaných orieškov
  (podľa preferencií)
 • ¼ hrnčeka slnečnicových semienok
 • ¼ hrnčeka strúhaného kokosu
 • ½ ČL škorice
 • 1 ČL vanilky

Postup:
Banány rozpučíme v miske vidličkou na kašu. Pridáme arašidové maslo a premiešame. Dosypeme všetky ostatné suroviny a spojíme do jednotnej hmoty. Na plech položíme papier na pečenie, na ktorom rovnomerne zmes rozložíme a utlačíme po celej ploche. Pečieme v rúre predhriatej na 180°C približne 25 minút. Po vychladnutí nakrájame na tyčinky.

 

 

Rozhovor na Rádio VLNA zo 16. 12. 2015 – na vlne s Petrou


Pomáham ľudom zdravšie žiť a to ma obohacuje

rozhovor pre magazín HARMONIA

AUTORKA A DUŠA CELÉHO PROJEKTU WOMAN WORK IN BALANCE SA PODELILA O SVOJE ZAČIATKY V PODNIKANÍ AKO AJ CELOŽIVOTNÚ CESTU HĽADANIA HARMÓNIE A ZDRAVÉHO ŽIVOTNÉHO ŠTÝLU.

zuzana-liskova_titulka-harmonia_2-715x1030

Propaguješ životný štýl, prečo?

Roky som pracovala a žila v rýchlom tempe až prišlo totálne vyhorenie, vyčerpanie, strata energie. Uvedomila som si, že nemôžem takto fungovať dlhodobo bez následkov. Mala som veľa otázok a v knihách o zdravej strave hľadala odpovede. Pochopila som súvislosti medzi tým, čo jem a tým ako sa cítim. Tá téma ma natoľko pohltila, že som výživu odborne vyštudovala. Podvedome som zmenila svoj životný štýl a postupne sa vytratila aj únava a zdravotné komplikácie. Môžem povedať, že strava mi zmenila telo a život. Jednoducho žijem to, čo jem a mám viac energie ako pred 10 rokmi. Teraz som schopná sa naplno venovať rodine, koníčkom aj práci. Na základe tejto osobnej skúsenosti som začala ľuďom pomáhať, nastavovať u nich správne stravovacie návyky. Keď vidím ako sa čoraz lepšie cítia, nesmierne ma to napĺňa a obohacuje. Moja práca mi dáva obrovský zmysel a som za to vďačná.

 

Čo prvé urobiť ak sa necítime komfortne?

Treba počúvať svoje telo, čo sa nám snaží povedať, naznačiť. Ak sa cítite unavená, či už fyzicky alebo psychicky, je to signál, že treba zmeniť hlavne prístup. Ak nemáte energiu, prirodzene nejdete cvičiť a nechce sa vám rozmýšľať o strave a starostlivosti o seba. Donúťte sa začať, konať. Robte zmeny krok po kroku s cieľom nastaviť vnútornú harmóniu, rovnováhu. Každý týždeň zaraďte jednu malú pozitívnu zmenu a do roka ich urobíte až 52. Užívajte si život, tešte sa z každého dňa a z vášho nového zdravého životného štýlu!

 

To, ako sa cítime, ovplyvňuje súkromie aj práca. Dá sa podľa teba nastaviť medzi týmito dvoma svetmi harmónia?

Žijeme jeden život, kde sa všetko prelína. Niekedy si moja práca vyžiada aj viac ako 8 hodín denne. Takéto obdobia sa snažím vždy vykompenzovať. Vedome tak do môjho kalendára zaraďujem okrem pracovných povinností aj víkendy strávené výlučne s rodinou a priateľmi. Keďže bývame v meste, „baterky si dobíjame“ na horách, v prírode. Chodíme na prechádzky alebo športujeme, večer ideme do sauny a na dobrú večeru. Veľa sa rozprávame, hráme karty a užívame si jeden druhého. Po takomto víkende sa v pondelok ráno cítim ako po dovolenke.

 

Zrejme je to aj o samotnom time manažmente, správnej organizácii času?

Ak si nájdete svoj vlastný systém, ktorý vyhovuje celej rodine, pomôže vám to predchádzať stresovým situáciám. Mne sa osvedčil pravidelný režim a pozitívne stereotypy, teda činnosti na ktoré sa teším, ktoré mi spôsobujú radosť. Je to napríklad vstávanie v rovnakú hodinu, spoločné stolovanie, popoludní moje koníčky a aktivity so synom. Pravidelnosť mi dáva pocit istoty, bezpečia, harmónie. Naučila som sa uvažovať aj konať hlavne prakticky a život si zbytočne nekomplikovať. Presťahovala som sa a bývanie som prispôsobila vzdialenosti do školy a práce a zároveň mám po ruke obchody, služby, koníčky. Tým, že nemusím zbytočne tráviť veľa času cestovaním, ušetrím čas na podstatnejšie veci.

 

Cítiť, že si rodinne založená. Materstvo ťa ovplyvnilo nielen ako ženu, ale aj ako podnikateľku?

Keď sa pozriem na seba s odstupom času, vidím, že som rozumnejšia, rozvážnejšia. Prácu a rozhodnutia už riešim s oveľa väčším pokojom. Moje priority sa pochopiteľne nasmerovali na rodinu. Čas sa stal vzácnym tovarom, preto sa ho snažím využiť na maximum. Vďaka spomínanému time manažmentu dokážem byť efektívna. Cez deň pracujem a večer som starostlivá matka syna školáka. Aj jeho už teraz učím, že ak chce v živote niečo dosiahnuť, musí mať hlavne trpezlivosť a výdrž vo všetkom, do čoho sa pustí. Želám si, aby z neho vyrástol zdravý a samostatný človek.